Par mums

Jaunie Hercogs speltas miltu maisījumi

Jaunums! Hercogs speltas miltu maisījumi

Speltas (plēkšņu) kvieši – viena no senākajām graudaugu kultūrām, kas bija pazīstama jau akmens laikmetā. Atšķirībā no citu šķirņu kviešiem, speltas graudi atrodas plēksnēs, kas tos aizsargā no slimībām un kaitēkļiem, tie ir ģenētiski veseli graudi, kas izturīgi pret vides piesārņojumu un izceļas ar augstu uzturvērtību. Hercogs speltas kviešu milti tiek malti, ievērojot vēsturiskas tradīcijas, ar akmens dzirnakmeņiem.

Speltas lipeklim piemīt citādāka molekulārā struktūra, nekā tradicionālo kviešu lipeklim. Tāpēc tā iedarbība uz cilvēka organismu ir atšķirīga. Lipeklis, kas atrodas speltas miltu produktos, vieglāk asimilējas, neizraisa smaguma sajūtu pēc ēšanas.

Alerģijai pret lipekli jeb lipekļa nepanesībai pēdējā laikā tiek pievērsta arvien lielāka uzmanība. Liela daļa cilvēku, kuriem ir tradicionālo kviešu lipekļa nepanesība, neizjūt diskomfortu, lietojot produktus, kas pagatavoti no speltas graudiem.

Tomēr, paturiet prātā, ka dažas alerģijas var būt bīstamas cilvēka veselībai, tāpēc, ja jums ir alerģija pret tradicionālo kviešu lipekli, ir rekomendējams konsultēties ar dietalogiem vai atbildīgajiem ārstiem pirms speltas produktu lietošanas.

 

Jaunums! Speltas rauga pankūkas ar  dīgļiem      Jaunums! Speltas plānās pankūkas     Jaunums! Speltas maisījums picai
  • Bez pievienota cukura un sāls.Katrs var pievienot pēc savas garšas.
  • Ātri un viegli pagatavot - nepieciešams pievienot tikai ūdeni.