Par mums

Latvijas gardākā putra 2011

Par godu putras mēnesim AS «Rīgas Dzirnavnieks» organizēja sacensības «Labākais putras vārītājs 

2011». Sacensībās starp vadošo restorānu pavāriem uzvarēja «Tallink Hotel Riga» šefpavārs Kārlis Visockis.

«Tallink Hotel Riga» šefpavārs Kārlis Visockis piedāvā 2011.gada gardāko putru - miežu putra ar vistu mādziņām un rudens dārzeņiem.

Lai pagatavotu četras porcijas nepieciešams:

Miežu putraimi - 300 g
Sīpoli - 40 g
Sviests cepšanai - 50 g
TimiānsBaltvīns - 100 ml
Vistas bulijons - 600 ml
Mascarpone siers - 160 g
Saldais krējums 35% - 200 ml
Monterigo siers - 80 g
Sakņaugi - 200 g
Vistu mādziņas - 160 g
Burkāni
Kāļi
Seleriju sakne
Kartupeļi
Lauru lapas
Pipari
Sāls
Graudu pipari

Pagatavošana:

Iztīrītas vistu mādziņas viegli apcepam, pievienojam sāli un piparus pēc garšas. Pārlej ar ūdeni, pievienojam lauru lapas un graudu piparus un sautē līdz gatavas.

Smalki sakapājam sīpolus un apcepam sviestā līdz tie paliek zeltaini brūni, pievieno nedaudz timiāna lapiņu un miežu putraimus un viegli apcep. Pārlej baltvīnu un uz lēnas uguns tvaicē līdz vairs nav jūtams alkohola aromāts. Pārlej putru ar buljonu un turpina gatavot uz lēnas uguns. Kad buljons gandrīz novārījies, noņem katlu no uguns un uzliek vāku, atstāj, lai putra uzbriest.

Nomizo saknes un sagriež vienādos kubiņos. Kartupeļus vāra līdz tie gatavi (svarīgi nepārvārīt). Pārējās saknes noblanšē vai notvaicē. Saknes, izņemot kartupeļus, viegli apcep sviestā.

Putru turpina gatavot uz lēnas uguns laiku pa laikam apmaisot, pievieno Mascarpone sieru un saldo krējumu. Pievieno sagatavotās saknes un vistu mādziņas. Daļu dārzeņu un mādziņu atstāj dekorācijai. Turpina gatavot uz lēnas uguns un iemaisa rīvētu Monterigo sieru, pievieno sāli un piparus pēc garšas. Putrai vajadzētu būt salīdzinoši šķidrai, katrā gadījumā ne sausai. Tātad visu gatavo līdz siers ir izkusis un putra sāk sabiezēt.

Pasniedz putru, dekorējot to ar pārpalikušiem dārzeņiem, vistu mādziņām. Uzber nedaudz siera skaidiņas, diedzētus zaļumus un auzu pārslu čipsi.

Labu apetīti!

«Tallink Hotel Riga» šefpavārs Kārlis Visockis.