Par mums

Putras programma 2016

Starptautiskā putras diena 2016

Reģistrācija jaunajai “Vislatvijas Putras programma 2016” sākas 12. septembrī plkst.10.00. Šoruden plānojam turpināt Putras programmu skolās 1. – 4. klasēm un 5. – 8. klasēm. Būs lekcijas par graudaugu lomu uzturā. Būs konkursi. Šogad galvenais notikums - visi kopā veidosim Vislatvijas Putras pavārgrāmatu. Vienvārdu sakot - #PUTRINGS TURPINĀSIES!

Lūdzu, noskatieties prezentāciju par programmu!

Informējam, ka saistībā ar lielo recepšu pieplūdumu pagarinām recepšu iesūtīšanas termiņu līdz 29.10! 

1. Reģistrācija

Lūdzu, reģistrējiet skolu katrā no vecuma grupā - 1.-4.klasei (tostarp, pirmsskolas iestādes) un 5. - 8.klasei. Pirmās 100 skolas katrā vecuma grupā saņems veicināšanas balvas!  

Neskaidrību gadījumā, lūdzu, rakstiet putra@putrasprogramma.lv vai zvaniet programmas koordinatoram Rūdolfam 26549819.

Pūce

2. Materiāli

Putras programma skolās ilgs līdz oktobra beigām  (10.oktobris - Putras diena, oktobris - Putras mēnesis). Ikviena skola un klase varēs plānot Putras dienu pēc saviem ieskatiem sev ērtākajā laikā. 

Visus programmas materiālus varēs lejupielādēt šeit. Ja neizdodas, lūdzu, sazinieties ar Rūdolfu. 

•    Lūdzu, iepazīstaties ar Putras plakātu (drukāšanai atbilst A3 formātam).

•    Lūdzu, iepazīstieties ar Putras bukletu (drukāšanai atbilst A6 formātam).

•    Putras lekcija 1. - 4. klasei.

•    Putras lekcija 5. - 8. klasei.

•    Lekcijas otrā daļa ar uzdevumiem  (#PUTRINGS) abām vecuma grupām (1. - 4. klasei, 5. - 8. klasei).

•    Šogad jaunums – lekcija par drošu uzturu. Kā arī infografika (drukāšanai atbilst A3 formātam).

•   Diploms uzvarētājiem un diploms par piedalīšanos.

 

3. Vislatvijas Putras pavārgrāmata

Piedalies Vislatvijas Putras pavārgrāmatas veidošanā. Savas receptes ar bildēm gan ar bērniem, gan ar putru var ievietot šeit www.putrasprogramma.lv/pavargramata ! To var izdarīt klase, bet var arī individuāli. No receptēm, kas tiks ievietotas līdz 16. oktobrim, labākie Latvijas šefpavāri atlasīs 20, kuras saņems Herkuless specbalvas!

10.oktobris ir Starptautiskā Putras diena! Seko līdzi Vislatvijas putras programmas aktivitātēm skolās! Projekts tiek īstenots sadarbībā ar „Rīgas Dzirnavnieks”, Veselības ministriju, Valsts izglītības satura centru (VISC) un Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC). Seko līdzi aktivitātēm sociālajos medijos.  

Profesors Grauds

Uztura speciālisti atzīst, ka aptuveni pusei no uztura ir jāveido graudaugu produktiem.  Lai veicinātu skolēnu zināšanas par graudaugu lomu uzturā, tiek rīkots projekts Putras programma skolās. Tās ietvaros soli pa solim 1. - 4. klašu skolēniem (un bērnudārzu audzēkņiem) un 5. - 8. klašu skolēniem ir iespēja uzzināt, kāpēc ir svarīgi ēst putras un kāpēc putras ēd sportisti, mūziķi, aktieri un citi. Putras programma Latvijas skolās notiek Starptautiskās Putras dienas un Putras mēneša ietvaros.

"PUTRAS PROGRAMMA 2016": VEIDOSIM KOPĀ PUTRAS PAVĀRGRĀMATU. Lūdzu, atvaino - Putras pavārgrāmatai ir putra galvā. Tā atsāks darboties rītdien!

PIEDALIES #PUTRINGS!