Bioloģiskie produkti

Bioloģiskie kviešu milti ražoti no bioloģiski audzētiem graudiem. Bioloģiska lauksaimniecība – tā ir lauksaimniecības produktu ražošana atveseļotos laukos, brīva no ķīmisko preparātu un minerālmēslu lietošanas.
Bioloģiskie auzu milti ražoti no bioloģiski audzētiem graudiem. Auzas satur beta-glikānu, kas samazina holesterīna daudzumu asinīs. Tas, savukārt, ļauj izvairīties no dažādām sirds un asinsvadu slimībām. 3g auzu beta glikāna ir nepieciešamā dienas deva, lai panāktu beta-glikāna labvēlīgo ietekmi organismā.
Bioloģiskā produktu niša kļūst arvien perspektīvāka Latvijā, kas skaidrojama ar iedzīvotāju izpratnes par veselīgu dzīvesveidu palielināšanos. Līdz ar to arvien vairāk lauksaimnieku sertificējas bioloģisko graudu audzēšanai.
Kviešu klijas ir bagātīgs šķiedrvielu avots. Savas iedarbības dēļ tiek dēvēts arī par zarnu slotu. Uzbriestot kuņģī tās rada sātīguma sajūtu, tāpēc bieži tiek lietotas kā diētas sastāvdaļa.
Auzu klijas satur īpaši vērtīgās ūdenī šķīstošās šķiedrvielas – beta glikānus. Ir pierādīts, ka auzu beta – glikāns samazina holesterīna līmeni asinīs. Augsts holesterīna līmenis ir riska faktors saslimšanai ar koronāro sirds slimību. Beta – glikāna labvēlīgo ietekmi panāk katru dienu lietojot pārtikā vismaz 3g auzu beta-glikāna. Klijas ir lieliska piedeva pilnvērtīgam uzturam.