Jaunumi

AS „Rīgas Dzirnavnieks” līdz ar jaunās produktu fasēšanas līnijas uzstādīšanu uzsācis ražot iemīļotā zīmola “Herkuless” graudaugu pārslas jaunā dizaina iepakojumā, kas ir izturīgāks pret apkārtējās vides iedarbību un atbilst augstiem kvalitātes standartiem. Ražotājs jaunās līnijas un iepakojuma izveidē ieguldījis 250 tūkstošus eiro.

Anita Skudra, AS “Rīgas Dzirnavnieks” direktore un valdes locekle: “Iedzīvotāju iemīļoto graudaugu pārslu “Herkuless” kartona iepakojums ir mainījies un kļuvis dizaina ziņā daudz mūsdienīgāks un izturīgāks pret ārējās vides apstākļiem, izturot visaugstākās kvalitātes prasības. Tas bija mērķtiecīgs lēmums, kas rezultējās ne tikai vizuāli gaumīgā un modernā dizainā, bet arī investīcijās, lai uzstādītu jaunu iepakojuma līniju. Mums bija svarīgi, lai “Herkuless” ar jauno dizaina veidolu nezaudētu savas vairāk nekā sešdesmit gadu laikā izkoptās vērtības un augsto kvalitāti, tāpēc iepakojuma kastītes formu saglabājām tradicionālo, kas ir ērta uzglabāšanā.”

Uz jaunās fasēšanas līnijas tiek iepakotas “Herkuless” graudaugu pārslas kartona kastes. Līdz ar jauno iepakojumu uzsākta sadarbība ar Latvijas Diētas ārstu asociāciju, lai uzsvērtu graudaugu pārslu lomu uzturā un aicinātu iedzīvotājus tos vairāk lietot uzturā. Uz produktu iepakojuma savus parakstus uzlikuši pieredzējuši uztura ārsti – Andis Brēmanis un Atis Tupiņš.

Ārsts Andis Brēmanis atzīst, ka pats lieto uzturā graudaugu pārslas un arī māca bērniem par to veselīgumu daudzo šķiedrvielu dēļ, kas svarīga gremošanai. Tas ir iemesls, kāpēc iesaistās šāda veida projektos, jo svarīgi iedzīvotājus izglītot, ka graudaugu pārslas ir nepieciešama dienas uztura sastāvdaļa.

Savukārt ārsts Atis Tupiņš norāda, ka Latvijā graudaugu putru ēšanas tradīcijas ir ļoti labi saglabājušās, tomēr vairāku desmitu gadu laika griezumā putras ēdam mazāk. Viņš norāda, ka, piemēram, “Herkuless” 7 graudu pārslas nodrošina tādus vitamīnus un barības vielas, kādus viens pārslu veids nemaz nevar nodrošināt. Tas ir līdzīgi kā ar basketbolu – rezultāts tiek sasniegts komandā, nevis individuālā spēlē. A. Tupiņš uzsver, ka svarīgi šīs tradīcijas saglabāt un turpināt izglītot bērnus un pieaugušos par graudaugu lietošanu uzturā.
Jaunā “Herkuless” graudaugu iepakojuma fasēšanas līnija ir viens no AS „Rīgas Dzirnavnieks” uzsāktajiem ilgtermiņa investīciju projektiem. Uzņēmums uzsācis pēdējos desmit gados apjomīgāko modernizācijas programmu, kas paredz uzņēmuma attīstībā līdz 2021. gadam ieguldīt aptuveni 5 miljonus eiro ar mērķi nostiprināt uzņēmuma pozīcijas Baltijas un eksporta tirgos.

Share