Brokastu putra mazajiem ēdājiem — Rīgas Dzirnavnieks .

Brokastu putra mazajiem ēdājiem

Šķipsniņa vecāku izdomas un ēdamkarote mīlestības – pārlieciniet savu mazo atvasi, ka arī brokastu putra var būt aizraujošs ikrīta piedzīvojums

Jūs zināt, cik veselīgas (arī viegli pagatavojamas un pieņamā cenā) ir auzu pārslas. Problēma ir tā, ka arī jūsu bērni zina, cik veselīgas ir auzu pārslas. Tā var būt cīņa ik rītu, lai liktu bērniem pat apskatīt sagatavoto biezputru, vēl mazāk, to notiesāt. Tieši tādēļ vēlamies dalīties ar jums stratēģijās, kas palīdzētu ne tikai pierunāt, bet arī iemīlēt ik rīta brokastu putru mazajiem ēdāji.

Man negaršo!

Tulkojums vecākiem –  putra neizskatās garšīga

Jūs domājat, ka kas visas auzu biezputras izskatās vienādas, bet patiesībā iespējams tieši šeit slēpjas atslēga bērna kārtējam – man negaršo! Kā gan putra var negaršot, ja bērns to pat nav pamēģinājis. Ja arī jūsu mājās atskan šis pārmetums pat pirms rokās ir paņemta karote, noteikti iesakām ņemt talkā izdomu un putru pārvēst līdz nepazīšanai. Jūs varat sākt ar pavisam nelielu vzuālo uzlabojumu – virsū pārkaisot svaigus augļus, šokolādes skaidiņas vai apliet ar nedaudz medus. Interneta plaūmos ir ļoti daudz interesantu un kreatīvu risinājumu, kā ierasto brokastu putru pārvēst līdz nepazīšanai, no piedevām gatavojot gan dažādus zoodārza iemītniekus, gan arī citus māsklas darbus – varakvīksni no augļiem, smaidiņu, mājiņu un dažādus citus ornamentus, kas noķertu bērnu interesei.

Man negaršo!

Tulkojums vecākiem –  pamainām putras tesktūru

Lai gan mums pieaugušajiem klasiski pieņemamāka ir tumīga, krēmiga putras konsistence, bērni bieži vien to izbrāķē ķēpīgās tekstūras dēļ, tādēļ viens no veidiem, kā putru padarīt bērniem pieņemamāku – ir to līdz galam nesavārīt putrā, līdz galam neizvārīt, lai jūtama vēl auzu tekstūra. Izcili piemērotas auzas šādai putras pagatavošanai ir smalcinātas auzas, kas ražotas graudu nevis placinot, bet gan to sagriežot 3 daļās. Pateicoties šim graudu pārstrādes veidam putrai, kas pagatavota no smalcinātām auzām būs daudz izteiksmīgāka un nedaudz riekstaina struktūra, kas bērniem radīs mazāk iebildumu.

Man negaršo!

Tulkojums vecākiem –  pamainām piedevas putrai

Lai gan pirmās pāris reizes bērns priecājas par saldo zaptes pikucīti uz putras, taču jau 3. un 4. reizē arī šī piedeva bērnam var šķist apnicīga un veselīgo putru neiemānīsi. Noteikti šādā gadījumā ir vērts apskatīt gan virtuves plauktos esošās piedevas, gan arī saldētavā un ledusskapī pieejamos labumus. Un te jūs varat izmēģināt auzu pārslu miljonos veidos, līdz atrodat tādu, kuru jūsu bērni prasīs katru rītu. Piemēram, izcili gardas piedevas, ko novērtēs arī bērni ir – zemesriekstu sviests, āboli un kanēlis, persiki un krējums, kokosriekstu skaidiņas, ķirbis, žāvētas ogas, kivi, kā arī šīs sastāvdaļas neordinārās kombinācijās.

 Man negaršo!

Tulkojums vecākiem –  pamainām putras pasniegšanas temperatūru

Vai jūsu auzu pārslas ir pārāk karstas vai pārāk aukstas? Lai gan bērns tiešā veidā nenorādīs, tieši viņam vēlamo temperatūru, noteikti iesakām eksperimentēt un iespējams Jūsu bērnam pat vairāk uzrunā tikko no leduskapja izņemta nakts putra. Tās recepti varat atrast šeit.

Recepte iedvesmai 

Jautrā zvēriņu biezputra