Biskvīta kūka ar putukrējuma biezpiena krēmu un dzērveņu ievārījumu — Rīgas Dzirnavnieks

Biskvīta kūka ar putukrējuma biezpiena krēmu un dzērveņu ievārījumu

Recepte tapusi sadarbībā ar FamilyFeast

Apraksts:

Klasika- biskvīts, putukrējuma biezpiena krēms, dzērveņu vai brūkleņu ievārījums. Šī ir cepta 20 cm diametra veidnē, iznāk 8 skaisti gabaliņi. Ir vērts iegādāties mazāku, 20 cm veidni. Tā noderēs kūku cepšanai svinībām mazākā sastāvā, arī bērnu vai pašu dzimšanas dienām. Tā sacīt- ģimenes izmēra kūka.

Sastāvdaļas:

Biskvītam

4 lielas olas, istabas temperatūrā
120 g Herkuless augstākā labuma kviešu miltu
120 g cukura, šķipsniņa sāls

Krēmam
400 ml saldā krējuma
150 g biezpiena, standarta paciņu mitrā un krēmīgā biezpiena
2 ēdk cukura
1 citrona norīvēta miziņa
1 tējk vaniļas cukura vai pastas
250-300 g dzērveņu, brūkleņu vai cita skāba ievārījuma

Pagatavošana

1. Ņem kūkas veidni ar noņemamām malām, diametrs 20 cm, pamatnē iespiež cepampapīru un malas nogriež, pamatni ieeļļo ar piciņu sviesta.
2. Sakarsē cepeškrāsni līdz 170 grādiem.
3. Lielākā bļodā iesit olas, baltumus kopā ar dzeltenumiem. Pievieno sāli, cukuru un sāk putot- vispirms lēnām, kādas 2 min, tad pilnā ātrumā, līdz masa kļūst pavisam gaiša, palielinās apjomā 3 reizes un, paceļot putojamo slotiņu, tekošais mīklas vilnītis saglabājas un nenoplok ilgāku laiku,kādas 8-10 sek. Kopā jāputo aptuveni 10 min.
4. Iesijā miltus (obligāti jāsijā) un ar karoti no apakšas uz augšu maisa kā iecilājot, līdz milti ir pilnībā iemaisījušies. Nevajag pārmaisīt.
5. Lej veidnē, nolīdzina un, turot rokās veidni, mazliet sakrata, lai neveidojas gaisa kabatas.
6. Liek cepeškrāsnī uz otrā nodalījuma no apakšas (nedaudz zemāk par vidu) un cep aptuveni 30 min. Durtiņas nevirina.
7. Caur stikliņu jāskatās, lai mīkla ir pilnīgi pacēlusies un zeltaina. Ja šķiet izcepusies ātrāk, tad pārbauda ar kociņu. Ja iedurot iznāk ārā sauss, biskvīts ir gatavs. Ļoti svarīgi nepārcept, lai nav sauss biskvīts.
8. 5 min noliek atdzist veidnē, tad apvelk ar asu nazi gar veidnes malām un izgāž uz restes un noņem pannu un papīru, atdzesē pilnībā. Es griežu parasti ātrāk, bet labāk būs sagriezt pēc 4-6 stundām.
9. Saputo saldo krējumu ar cukuru, vaniļu un citrona miziņu vijīgās putās. 1/3 pārliek citā traukā un šo saputo stingrās putās- tas būs dekorēšanai.
10. Pārējam krējumam pievieno biezpienu (ja esat nopirkuši sauso, kas lielajās pakās, tad tas vispirms jāsablendē vai jāizberž caur sietu) un nedaudz sakuļ. Uzmanīgi, lai nesaiet sviestā!
11. Kad biskvīts pilnībā atdzisis, to ar garo maizes nazi (vai filejas nazi) pārgriež horizontāli uz pusēm. Pirmo ripu pārklāj ar biezu kārtu ievārījuma, tad ar lielāko pusi putukrējuma biezpiena krēma, liek otru ripu virsū un nedaudz uzspiež. Pārsmērē ar plānu kārtu ievārījuma un atlikušo krēmu.
12. Rotā ar atstāto putukrējumu un ogām.
13. Ja vēlas, var uz pannas apgrauzdēt auzu pārslas, var grauzdēt plikas, var grauzdējot pievienot nedaudz gaiši brūnā cukura un piciņu sviesta. Grauzdētās pārslas uzber pirms pasniegšanas, lai tās ir kraukšķīgas. Var uzrīvēt šokolādi.

Komentāri