Mandeļu un karameles cepumi — Rīgas Dzirnavnieks

Mandeļu un karameles cepumi

Recepte tapusi sadarbībā ar FamilyFeast

Sastāvdaļas:

Pamatnei
140 g sviesta
200 g Herkuless kviešu miltu
100 g mandeļu miltu (var samalt mandeļu skaidiņas vai arī aizstāt ar Herkuless pilngraudu kviešu miltiem, tad apakšiņa būs kā smilšu mīklas cepums)
100 g gaiši brūnā cukura
Šķipsniņa sāls

Mandeļu masai
160 g sviesta
200 g mandeļu skaidiņu
4 ēdk medus, labāk šķidru
Šķipsniņa sāls

Pagatavošana

1. Ieeļļo taisnstūra pannu, izmērs 22 x 30 cm (var arī uz parastās cepeškrāsns pannas, tad mīklu liek un cepumu veido uz 2/3 no pannas, brīvo maliņu nolīdzinot ar pirkstiem vai koka karoti) ieklāj sviestpapīru. Pie ieeļļotas pannas tas pielips un labāk turēsies.
2. Vidējā bļodā ber abus miltus, pievieno sāli, cukuru un samaisa. Pievieno izkausētu sviestu un samaisa drupačainā mīklā. Ieliek ledusskapī vismaz uz 30 min. Var pagatavot iepriekš, līdz pat 36 h.
3. Sakarsē cepeškrāsni līdz 170 grādiem, parastajā režīmā.
4. Ber drupačaino mīklu uz pannas, vienmērīgi izlīdzina un tad ar pirkstiem vai karoti piespiež, lai tā turas vienmērīgā kārtā un stingri, kā arī neveidojas gaisa kabatas.
5. Liek cepties sakarsētajā cepeškrāsnī uz otrās iedaļas no apakšas, apmēram 13 min.
6. Pa to laiku katliņā liek kausēties gabaliņos sagrieztu sviestu, kad tas gandrīz izkusis, pievieno medu, sāli un karsē kādas pāris min (ļoti svarīgi ir nepārkarsēt un dabūt vajadzīgo konsistenci- neļaut sviestam savilkties pārslās), tad iemaisa mandeļu skaidiņas un vēl pavisam nedaudz pakarsē.
7. Pamatni nedaudz atdzesē un tikai tad vienmērīgi pārliek ar mandeļu skaidiņu masu.
8. Liek atpakaļ cepeškrāsnī cepties uz otrā iedalījuma no apakšas atkal 13 minūtes, līdz virsiņa ir zeltaina, intensīva dzintara krāsā. Jau pēc 11.minūtes būs jāsāk vērot cepuma virsiņa, jo tas var ātri, ātri piedegt. Tiklīdz ir vajadzīgās krāsas virsiņa, uzreiz ņem ārā. Virsiņa burbuļos un izskatīsies šķidra, bet tas ok, tiklīdz ir zeltaini brūnā dzintara krāsa, ņemam ārā. Cepums atdzisīs un kļūs stingrs un labi sagriežams.
9. Noliek pilnībā atdzist (ja jāsteidzas, nedaudz siltu var uz 20 min ielikt saldētavā) un tad sagriež kvadrātiņos, trijstūrīšos vai nūjiņās. Ja nav kārtīgi sastindzis var būt grūtības skaisti sagriezt.

Komentāri