Šokolādes gabaliņu cepumi ar M&M — Rīgas Dzirnavnieks

Šokolādes gabaliņu cepumi ar M&M

Recepte tapusi sadarbībā ar FamilyFeast

Apraksts:

Šie cepumi ir ātri pagatavojami un pareizi izcepti ir nedaudz mīksti.  Te svarīgi ir precīzi sekot receptei un uzķert konkrētā izmēra cepuma cepšanas laiku. Ja pārceps minūti vai divas, cepumi būs nedaudz vai pavisam kraukšķīgi. Pirmajā dienā tie vienmēr būs mīkstāki kā otrajā.

Ja cepsiet bez konfektēm, tie būs klasiski šokolādes cepumi. Pa virsu tiem var pievienot šokolādes gabaliņus. Būs ļoti labi, ja pirms cepšanas nogatavināsiet mīklu.

Sastāvdaļas:

18 cepumiem

260 g Herkuless agstākā labuma kviešu miltu, var 1/3 daļu aizstāt ar Herkuless pilngraudu kviešu miltiem
1 tējk ar mazu kaudzīti sodas
¼ tējk sāls
170 g  saldkrējuma sviesta, istabas temp
100 g cukura
100 g gaiši brūnā cukura
1 liela ola
1 lielas olas dzeltenums
1 tējk vaniļas pastas vai cukura
200 g šokolādes, var ņemt pusi tumšo un pusi krējuma (tādas kā Laima Lux un Laima Krējuma)
2 saujas M&M konfekšu

Pagatavošana

1. Sakarsē krāsni līdz 180 grādiem. Cepeškrāsns 2 lēzenās pannas izklāj ar cepampapīru.
2. Vidējā bļodā ar dakšiņu samaisa miltus, sodu un sāli, noliek malā.
3. Uz dēlīša ar nazi sakapā šokolādi. Visu noliek malā.
4. Citā bļodā ar mikseri vai putojamo slotiņu sakuļ mīkstu sviestu un abu veidu cukurus, kamēr masa paliek gaiša un palielinās apjomā (2-3 min.). Pievieno olu un olas dzeltenumu, vaniļu un turpina putot, kamēr masa kļūst viendabīga un gaiša.
5. Ņem miltu maisījumu un maisot ar koka vai silikona lāpstiņu pievieno krēmīgajai olu-cukura masai. Maisa tikai tik daudz, kamēr viss ir sajaucies kopā. Pievieno un iemaisa šokolādes gabaliņus. Nevajag kult un maisīt par daudz!
6. Ar karoti vai saldējuma karoti veido 9 cepumus uz vienas pannas. No sākuma veido bumbiņu (ja vēlas cept no nogatavinātas mīklas, tad bumbiņas vienu pie otras liek dziļā pannā un liek ledusskapī pārklātas ar pārtikas plēvi, notur vismaz 6 stundas, vēl labāk 24-36 stundas. Pirms cepšanas patur istabas temperatūrā 1 stundu un tad mīklas bumbiņas, uzliktas uz pannas, ar pirkstiem nedaudz saplacina) kuru pēc tam ar pirkstiem nedaudz saplacina.
7. Cepumiem pa virsu liek M&M konfektes, nedaudz iespiež mīklā. Vienam cepumam 3-5 konfektes.
8. Cep cepumus pa vienai pannai aptuveni 12 min. Cepumi ir gatavi, kad tie ir nedaudz zeltaini un vēl mīksti. Atdziestot tie sacietēs, bet vidiņš paliks mazliet košļājams. Kad izņem pannu no cepeškrāsns, uz pāris minūtēm atstāj tos atdzist uz pannas, tad ņem nost un atdzesē uz restes.
9. Ja tomēr vēlas pavisam kraukšķīgus,tad jācep vēl 1-2 min ilgāk.

Komentāri