Risoto ar bumbieriem un Gorgonzolas sieru — Rīgas Dzirnavnieks

Risoto ar bumbieriem un Gorgonzolas sieru

Recepte tapusi sadarbībā ar: Familyfeast

 

 

Apraksts:

Risoto ar ļoti izsmalcinātu un interesantu garšu kombināciju- viegls bumbieru saldumiņš un gorgonzolas pikantums.

Sastāvdaļas:

200 g Herkuless Gourmet risoto rīsi
2 bumbieri, vidēji lieli un gatavi (tādi kā konference)
150 g Gorgonzolas siera, vislabāk sveramā
1 vidējs sīpols, sakapāts
150 ml baltvīna, sausa
300 ml dārzeņu buljona
Zariņš timiāna
1 ēdk olīveļļas
1 ēdk sviesta

Pagatavošana

1. Sagatavo sastāvdaļas. Notīra un sakapā sīpolu. Nomizo un mazos gabaliņos sakapā abus bumbierus. Pagatavo buljonu. Atver vīnu.
2. Pannā uzkarsē olīveļļu, pievieno sviestu un uz mazas liesmas apcep sīpolu līdz tas kļūst caurspīdīgs, pievieno pusi bumbieru, timiāna lapiņas, apcep un 2-3 minūtes pasautē.
3. Tad pieber rīsus, palielina liesmu uz vidēji lielu un arī pavisam nedaudz apcep līdz tie ir kļuvuši caurspīdīgi un sasūkušies ar sviestiņu.
4. Pielej baltvīnu un ļauj alkoholam iztvaikot. Visbeidzot pievieno 1/3 daļu buljona, nogriež mazu liesmu, pievieno atlikušos bumbierus, uzliek vāku un atstāj sautēties apmēram 20 minūtes, kamēr rīsi ir gatavi.

5. Pa daļām, kādos 3-4 piegājienos, pievieno atlikušo buljonu un ik pa brīdim apmaisa un pārbauda, vai pietiek šķidruma. Ja šķidrums ir izsautējies, jāpievieno nedaudz buljona, bet nedrīkst arī pārpludināt ar šķidrumu. Gatavam risoto jābūt pietiekami mitram un krēmīgam.
6. Kad rīsi gatavi, risoto iemaisa vidējos kubiņos (2×2 cm) sagrieztu Gorgonzolas sieru. Noņem no uguns, uzliek vāku un pagaida, kamēr siers izkūst un risoto ir savilcies, apmēram 5-10 min.

 

Recepte: Ārija Avota

Foto: Ārija Avota


 

Komentāri